پژوهه چگونه شانس چاپ مقاله خود را در مجلات علمی افزایش دهیم؟ - پژوهه
چگونه شانس چاپ مقاله خود را در مجلات علمی افزایش دهیم؟

۱⃣ ابتدا مقاله خود را جهت پیش داوری برای یکی از خبرگان این فن ارسال نمایید تا از نظر متدلوژی و نگارش علمی بررسی گردد و نقاط ضعف مقاله شما مشخص گردد.

۲⃣ اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید مقاله خود را به زبان فارسی نگارش کرده و سپس معادل انگلیسی کلمات تخصصی رشته خود را در پرانتز کنار کلمه بنویسید، سپس متن خود را برای ترجمه ارسال نمایید. با انجام اینکار مترجم می تواند با کیفیت ترین ترجمه علمی را در اختیار شما قرار دهد.

۳⃣ مقاله خود را حتما پس از ترجمه برای یک ویراستار Native ارسال نمایید. مهم نیست که مترجم شما چقدر به زبان انگلیسی مسلط باشد. تجربه نشان داده است ارسال برای یک ویراستار Native می تواند کیفیت گرامری مقاله را بسیار افزایش دهد. معمولا مقالات ایرانیان به دلیل مشکلات گرامری و ساختار زبانی از سوی مجلات رد می شوند.در صورت تمایل جهت سفارش ویراستاری نیتیو با ما تماس بگیرید.
۴⃣ در تهیه Cover Letter و Title Page بیشترین دقت و وسواس را بخرج دهید. زیرا اولین مواردی هستند که توسط داوران و سردبیر مورد توجه قرار می گیرند.

۵⃣ تا حد امکان Abstractمقاله را با دقت تهیه و تنظیم نمایید زیرا اصلی ترین بخشی از مقاله که مورد توجه داوران می باشد Abstract است. (نکات تهیه Abstract استاندارد در کانال موجود است.)

۶⃣ حتما فرمت ساختاری مقالات مجله را رعایت کنید. درصورت تمایل مجموعه پژوهه قادر به انجام این کار جهت استاندارد سازی مقالات شما می باشد.

۷⃣ در انتخاب مجله دقت کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب مجله مناسب مطالب پیش گفته در کانال را مطالعه کنید.